Megane Cabrio Fans Strona Główna Megane Cabrio Fans
Forum Megane Cabrio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektryczna Antena!
Autor Wiadomość
ddaadduu 

Samochód: Megane ph II
Wysłany: 2013-02-08, 23:12   Elektryczna Antena!

Witam! przewaliłem całe forum (;P) i nie znalazłem odpowiedzi więc piszę. ( nie wiem czy dobry dział ale skoro elektryczna anten to chyba tu ;D)

Otóż nie działa moja antena od radia. Nie wiem czy w ogóle się wysuwa. Mam na szybie przedniej naklejoną jakąś taką zastępczą.
I stąd moje pytanie. Czy ktoś z was już rozbierał ów antenę ? czy w jakikolwiek sposób związana jest z pompą od dachu ? no i może ktoś wie jak to zrobić żeby ja wydostać spod pokrywy?

podrawiam czule z Rzeszowa Dariusz! : )

Bratek 
Administrator

Samochód: Megane Cabrio / E39 530i
Wysłany: 2013-02-10, 21:45   

Hej, antena na pewno nie jest w żaden sposób połączona z pompą, gdzieś kiedyś czytałem wątek na temat tej anteny ale niestety nie mogę już tego znaleźć, pamiętam że było trochę gimnastyki z tym tematem ale do ogarnięcia przy odrobinie cierpliwości, jak ogarniesz temat u siebie to napisz kilka zdań co i jak ułatwi to może komuś w przyszłości ten problem :)

romana 

Samochód: Renault Megane 1 cabrio
Wysłany: 2013-05-09, 09:47   

witam
trochę czasu minęło od założenia tego tematu i domyślam się ze problem już został rozwiązany. Jednak chce wnieść do tematu, ze antena jest elektrycznie wysuwana a impuls do tej czynności inicjuje włączenie radia niezależnie od tego czy będzie to funkcja CD czy odbiornika. Ja musiałem po zakupie samochodu wymienić wyłamana antenkę na nowa wiec przeszedłem proces demontażu i montażu tego podzespołu. Posiadam cały sprawny mechanizm (silnik i przekładnia) do zbycia (bezpłatnie) gdyby ktoś potrzebował ale nowe anteny są tak tanie ze chyba nie warto.

Loper
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-09, 11:52   

A jaką anten montowałeś?

Ja jeszcze się nie zabrałem za to ale niedługo mnie to czeka :(

łukasz 

Samochód: mega cabrio f7r
Wysłany: 2014-05-03, 20:37   

roman posiadasz jeszcze te tajle (antenowe) albo jakieś namiary bo znalazłem do cabri ale 300zł a mówiłeś że taniocha chyba że pasi z czego innego

Pengo 

Samochód: Renault Megane Cabrio
Wysłany: 2015-03-23, 18:41   

I ja potrzebuję nowej anteny, kiedyś dowiadywałem się w serwisie renault i nie ma problemu aby mi zamówili nową antenę, jednak cena 1200zł jest nie do przyjęcia. Jest trochę na rynku anten uniwersalnych za kilkadziesiąt złotych, ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

łukasz 

Samochód: mega cabrio f7r
Wysłany: 2015-03-23, 20:33   

Ja włożyłem uniwersalną za 100zł i działa już rok bez problemu

robertn5012 

Samochód: Renault Megane Cabrio 1.6 1998
Wysłany: 2016-03-13, 18:14   

Stary temat lecz ponawiam pytanie.
Gdzie mogę dostać tanio antenę? Moja była strasznie krzywa się nie chowała do końca i chciałem ją delikatnie wyprostować i wtedy biała linka w środku pękła i teraz nie sposób jej zamocować w środku anteny :/ silniczek jest dobry ponieważ wsuwa białą plastikową linkę powodującą wysuwanie oraz chowanie się antenki.
Pozdrawiam
Robert

betakm 

Wysłany: 2017-01-12, 21:38   

Dołączam się do pytania poprzednika -gdzie można zanabyć za bilety Narodowego Banku Polskiego zamiennik elektrycznie wysuwanej anteny radiowej ? :padam:

robertn5012 

Samochód: Renault Megane Cabrio 1.6 1998
Wysłany: 2017-10-27, 06:24   

Rozwiązałem temat jakoś w maju :)
Kupiłem zamiennik (uniwersalną) antenę na allegro, cena w granicach 100Zł (z przesyłką mi wyszło). Mała przeróbka z kostką i wszystko działa. W zestawie jest dużo końcówek, które nakłada się na wyjście z blachy (w moim przypadku zostawiłem oryginalną). Wszystko śmiga od maja do dzisiaj (do października). Mam nadzieję, że będzie działać dalej.

Byłem w ASO i pytałem się o pełny zestaw całej anteny (silniczek wraz z wysuwaną teleskopową częścią) cena była :przestraszony: koło 1300zł. Teoretycznie można dokupić samą antenę teleskopową z "linką plastikową" do wsadzenia do mechanizmu, ale cena znów :przestraszony: koszt 300zł.

Więc stwierdziłem, że wydanie 100zł na zamiennik jest lepszym pomysłem. I tak zrobiłem! Działa i pasuje idealnie. Problemów z montażem zbytnio nie ma. Należy troszkę odkręcić pompę do dachu i później trochę w ciasnym miejscu włożyć i zamocować silniczek.
Polecam i w razie pytań piszcie :)
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu